Jak pracovat s hliníkovými vločkami + tipy na třpytivou manikúru

Hledáte zase po roce inspiraci na třpytivou plesovou manikúru? A víte, že kromě kamínků nebo třpytek můžete své nehty ozvláštnit i jemnými hliníkovými vločkami? Možná to zní dost zvláštně, ale opravdu tento druh zdobení existuje. Pojďme se podívat, jak s vločkami zacházet tak, ať nejsou úplně všude, jen ne na vašich nehtech – i to se totiž může stát. 

S malým množstvím hodně parády 

Na našem e-shopu seženete vločky z hliníkové fólie rovnou ve třech barvách, a tedy zlaté, fialové a růžové. I přes to, že je v balení jen 0,4 gramů těchto ozdobných kousíčků, vystačí vám na desítky manikúr. 

Pokud se chcete odvázat, můžete vločkami potáhnout celé nehty a tím vytvořit pořádnou divočinu. Ale oblíbíte si je i když jste zastánci minimalismu, jelikož na nehty můžete aplikovat jen pár drobných kousíčků a tím manikúru jen lehce ozvláštnit. Než vám ale ukážeme konkrétní inspiraci, nejdříve vám popíšeme postup, jak s vločkami zacházet. 

Nehty s vlockami z hlinikove folie8Jak hliníkové vločky aplikovat na nehty?

Teoreticky je to velmi jednoduché, ale v praxi je hlavně manipulace s vločkami krapet náročnější, proto se nenechte odradit, když se vám dokonalý nail art nepovede hned napoprvé. Podle našich zkušeností to totiž s trochou cviku zvládne každý.

Stačí znát jedno jediné pravidlo: hliníkové vločky se nanášejí do výpotku gel laku. Pak je musíte přetřít top coatem, zapéct pod UV/LED lampou a je hotovo. 

No ale jak s drobnými vločkami zacházet? Teď přichází kámen úrazu. Záleží, jestli chcete aluminiové vločky na celém nehtu nebo jestli chcete použít jen malé kousky. 

Vločky na celém nehtu nebo na jeho větší části

Pokud si vyberete tu bláznivější variantu, budete na aplikaci vloček potřebovat ještě nějakou pomůcku, například aplikátor na lešticí pigment. Aplikátor “namočte” do vloček, tím se jich na něj několik přilepí a následně jej přiložte na nehet. Vločky je dobré na nehet trochu zatlačit, aby vám pak nevytvořily hrbolatý povrch. Tento postup opakujte třeba i několikrát, zkrátka až do té doby, než budete s pokrytím nehtu spokojeni. 

Nehty s vlockami z hlinikove folie11Pokud si zapomenete aplikátor pořídit, můžete místo něj použít i svůj prst. Ale počítejte s tím, že bez aplikátoru nikdy nebudete mít tak dokonalý výsledek. Vločky se totiž velmi snadno potrhají a můžete bojovat i s tím, že prst nemá tak jemný povrch jako právě aplikátor. Kvůli tomu se vám může stát, že několik vloček zůstane přilepeno na vašim prstě a do výpotku gel laku se nepřichytí. 

Jen sem tam malé kousky vloček 

V tomto případě musíte s vločkami zacházet ještě opatrněji a mnohem precizněji. Ideální bude, když si na pomoc vezmete pinzetu. Tou můžete třeba i větší vločky roztrhat na menší kousíčky, které následně budete na nehty aplikovat. Opatrně tedy pomocí pinzety kousky hliníkových vloček nabírejte a přikládejte na nehet přesně na ta místa, kde je chcete mít. I přes to, že se uchytí do výpotku, je dobré je na nehet i v tomto případě trochu přitlačit. No a opět tento postup opakujte dokud na nehtech nebudete mít kolik třpytivých vloček, kolik si jen budete přát. 

 

Aluminiové vločky všude, kam se podíváte

Postup už máte zmáknutý a teď je ten správný čas na pořádnou dávku inspirace. Tak která manikúra se vám líbí nejvíce?

 

Dále by vás mohlo zajímat:Další inspiraci na krásné manikúry, tipy na péči o nehty a ruce i nejžhavější trendy najdete na naší facebookové stránce Estelli nebo na Instagramu Estellicosmetics. Pokud jste s našimi produkty spokojeni a chcete se svými povedenými nail arty pochlubit, označte @estellicosmetics u svého příspěvku.